Патріотичне виховання юного покоління

Патріотизм - серцевина людини, основа її активної позиції

В.О. Сухомлинський

Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання. Актуальність патріотичного та духовного виховання юного покоління зумовлюється процесом формування в Україні громадянського суспільства, становлення єдиної нації.

Патріотизм сьогодні є нагальною потребою і для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток як особистості в державі, так і суспільства вцілому.
Патріотичне та духовне виховання підростаючого покоління забезпечить цілісність народу України, його національне відродження, об'єднання різних етносів і регіонів країни, соціально-економічний і демократичний розвиток України, розбудову та вдосконалення суверенної правової держави, соціално-політичну стабільність у державі та гідне представлення нашої країни у світі.

Який же патріотизм, які якості і риси повинні мати школярі? Серед характерних ознак патріотизму визначаються розуміння і сприйняття української ідеї; сприяння розбудові державної незалежності; засвоєння національних цінностей: української культури, мови, прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам'яті; військово-патріотичне виховання тощо.

В рамках національно – патріотичного виховання в школі проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо. Традиційним стало проведення святкувань Дня Збройних Сил України, Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Соборності, Дня української письменності, відзначення Дня міста, змагань «Козацькі розваги», "Тато, мама, я - спортивна  сімья", тощо.

Щороку краєзнавчий  гурток "Джерело" під керівництвом педагога-організатора Кропови О.М. бере участь  у   історико-географічній експедиції учнівської молоді "Історія міст і  сіл України", Всеукраїнській експедиції учнівської молоді "Моя Батьківщина - Україна", обласній  фольклорно-етнографічній експедиції "Звичаї, традиції та  обряди  мого краю"..

На  базі  школи  проходять заняття  танцювальнго колективу "Перлина", керівник вчитель музики Фещук В.В, неодноразові переможці міського огляду - конкурсу "Таланти  Присамарья", активні учасники  шкільного огляду-конкурсу художньої самодіяльності "Зорепад талантів".

"Майстерня юного творця", творче обьєднання під керівництвом  вчителя образотворчого мистецтва Сіряченко О.А., бере участь  у  таких конкурсах, як "Моє рідне місто", "Символи України", "Собори  наших душ",  "Знай і  люьи  свій рідний край", "Рятувальник  професія героїчна",  "Чорнобильська   палітра"  в  яких виборює призові місця.

У планах роботи школи передбачені заходи, відповідно до Календаря дат, рекомендованого Громадською радою з національно-патріотичного виховання при Міністерстві освіти і науки України.

Cаме патріотизм, громадянськість повинні об’єднувати українців, зберегти те, що протягом століть було нашою метою, – незалежну державу.